Бөбекжайда не үйрендік

Маңғыстау облысы

Ақтау қаласы

№56 «Жұлдыз» бөбекжайы

Тәрбиеші: Имангалиева Асель

Тақырыбы: «Бөбекжайда не үйрендік».

Білім беру саласы: «Таным», «Шығармашылық», «Қатынас», «Денсаулық»

Ұйымдастырылған оқу қызметі: «Сауат ашу», «Математика», «Ән саз», «Дене», «Өзін өзі тану».

Мақсаты: Балалардың жыл бойы алған білімдерін тиянақтау, санау, салыстыру, геометриялық пішіндер туралы білімдерін бекіту, дыбыс және әріпке, сөзге дыбыс-тық талдау жасау, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту. Жыл мезгілдері туралы ал-ған білімдерін тиянақтау, сұраққа жауап беруге қызығушылықтарын арттыру, дос-тыққа тәрбиелеу. Әр түрлі суреттерді көрсету: бөбекжайді, топ бөлмелері.

Көрнекілік: Слайд, суреттер, тапсырмалар.

Сабақтың барысы: Балалар әуенмен топқа бір қатармен кіріп, жарты шеңбер бо-лып тұрады.

Шаттық шеңбері:

  1. Қуан шаттан, алақай!

Қуанатын келді күн!

Қайырлы таң, қайырлы күн!

Күліп шықты күн бүгін!

Сәлеметсіз бе! Амансыз ба!

Бәріміз күндей жарқырайық!

Бәріміз дос болайық!

 

  1. Доброе утро, добрый день!

Доброе утро всем гостям!

Здравствуй солнце золотое!

Здравствуй небо голубое!

 

  1. Good morning, good morning!

Good morning to you!

Good morning, good morning!

I am glad to see you!

Тәрбиеші балаларға сұрақтар қояды?

  1. Біздің елбасымыз кім?
  2. Біздің елордамыз қай қала?
  3. Сен қай қалада тұрасын?
  4. Қазақстан Республикасының рәміздерін атаңдар?
  5. Бір жылда неше ай бар?
  6. Бір аптада неше күн бар?
  7. Бүгін аптаның қай күні?
  8. Бір жылда неше мезгіл бар?
  9. Қазір қай жыл мезгіл?
  10. Көктем мезгілінде неше ай бар?

Балалар үш тілде сұрақтарға жауап береді.

Тәр: Балалар, көңіл күйлерің қалай? (Керемет)

Балалар, біз жыл бойы сендермен не үйреніп, не білдік? Кане, білімдерімізді ортаға салайық.

Кім маған күн тәртібін уақытты айтып береді?

 

Бал: Ұйқыдан оянамыз

Бетімізді жуамыз

Анамызға ереміз

Балабақшаға келеміз таңертең.

Серуеннен қайтамыз

Тамақ ішіп аламыз

Сабағымызды оқимыз

Біз тәртіпті баламыз

Тәтті ұйқыға батамыз түс мезгілінде

Серуенде жүреміз

Анамызды күтеміз

Апай «Сау болыңыз» деп

Үйімізге кетеміз кешке

Үйлерде шам жанады,

Маңай тастай қараңғы

Ертегіні тыңдап алып

Тәтті ұйқыға батамыз түнде.

Тәрбиеші балаларға балабақша қызметкерлері туралы әңгімелеп береді, олар-дың жұмыс жайлы әңгімелеу, қайталау.

Слайд арқылы көрсету, сұрақтар қою.

Тәр: Балалар, біздің бөбекжаймыз қалай аталады? Біздің бөбекжаймыз туралы кім әңгімелеп береді?

Дұрыс айтасыңдар балалар, біздің бөбекжаймыз үлкен және әдемі. Балабақшада біз төрт топқа бөлінеміз. Олар кіші топ, ортаңғы топ, ересек тобы, МАД тобы. Әр топ-тың өз тәрбиеші апайлары бар. Біздің бөбекжаймызда көп топ бөлмелер бар. Біздің бөбекжаймызда кімдер жұмыс жасайды?

Бал: Біздің бөбекжаймызда директор, әдіскер, психолог, тәрбиешілер, тәрбиешінің күтуші, дәрігер, завхоз жұмыс жасайды.

Тәр: Балалар, біз қай топ боламыз? (ересек тобы)

Біздің тобымыз қалай аталады?

Дұрыс, мынау біздің тобымыз. Топта сендер не істейсіңдер?

Бал: Топта біздер ойнаймыз, ән айтамыз. Топта достарымыз көп, ойыншықтар көп, серуенге шығамыз, сабақтар болады.

Тәр: Ал, балалар экранға қараңдаршы, экранда не бейнеленген?

Бал: Экранда әріптер бейнеленген.

Тәр: Дұрыс, бұл әріптер. Әріптерді біз қай сабақтан өтік?

Бал: Әріптерді біз сауат ашу сабағынан өтік.

Тәр: Дұрыс ендеше мен сендерге сұрақтар қоям?

Тапсырма: Сауат ашу

  1. Дыбыс дегеніміз не? Дыбыс нешеге бөлінеді? Қандай текшемен белгіленеді?
  2. Әріп дегеніміз не? Буын дегеніміз не?

Балалар сөз дыбыстыққа талдау жасайды.

Бал: 1. Дыбыс дегеніміз әріптің айтылуы, дыбысты біз естиіміз, айтамыз. Дыбыстар екіге бөлінеді: дауысты және дауыссыз. Дауысты дыбыс қызылмен, дауыссыз көк текшемен белгіленеді.

  1. Әріпті жазамыз, көреміз, оқимыз. Буын сөзде неше дауысты дыбыс болса, сонша буын болады.

Балалар хормен сөздерді шапалақ арқылы буынға бөледі, және дыбыстық талдау жа-сайды.

Өмір: Ө- дауыст.

М- дауыс.

І-дауыст.

Р- дауыс.

2 буын, 2 дауысты, 2 дауыссыз.

Ана: А- дауыст.

Н- дауыс.

А – дауыст.

2 буын, 2 дауыст.1дауыс.

Тәр: Жарайсыңдар балалар. Келесі, экранда не бейнеленген?

Бал: Сандар, геометриялық пішіндер.

Тәр: Оларды қай сабақтан өтік?

Бал: Математика сабағында өтік.

Тәр: Ендеше мен сендерге сұрақтар қоям?

Тапсырма: Математика

  1. Сандарды 1ден- 10 ға дейін тура,кері санау. (үш тілде)

Көршісін тап.

  1. Пішіндерді ата.
  2. Жұмбақтар геометриялық пішіндер туралы.

Жұмбақтар:

  1. Шуақ шашқан күнге ұқсаймын көбірек,

Менің атым…. (дөңгелек)

  1. Барлық шатыр ұқсайды тек өзіме,

Бірден білер құлақ асқан сөзіме.

Бұл не? (үшбұрыш)

  1. Теледидар таныс екен баршаға,

Ал, пішіні ұқсайды ғой….. (шаршыға)

  1. Бұрыштар мен сызықтар,

Атын жаттап тізіп қал.

Ақылы көп балаға,

Зейін қояр қызығы бар.

Мынау қандай пішіні? (тіктөртбұрыш)

Тәр: Жарайсыңдар балалар, ендеше бойымызды сергітіп алайық.

Сергіту сәті:  (үш тілде)

  1. Жаттығуға тұрамыз, тұрамыз

Басымызға қолымызды қоямыз

Қолымызды өкше тізе иыққа

Тигіземіз ауыз мұрын құлақа

  1. На зарядку становись, становись

Голове руками ты прикоснись

И к плечам коленям и носкам

Ко рту к носу и к ушам.

 

 

 

Тәр: Келесі балалар экранда не көріп тұрсыңдар? Бұл қай топ бөлме?

Бал: Бұл музыка залы.

Тапсырма:

  1. Музыка сабағында біз не үйренеміз?
  2. Қандай аспаптарды білесіңдер?
  3. Музыка шығару үшін ең алдымен бізге не керек?

Бал: 1. Музыка сабағында ән айтуды, би билеуді үйренеміз.

  1. Домбыра, гитара, скрипка, рояль, баян, барабан, пианино.
  2. Музыка шығару үшін ноталар керек. До-ре-ми-фа-соль-ля-си.

Тәр: Келесі балалар экранда не көріп тұрсыңдар? Бұл қай топ бөлме?

Бал: Бұл спорт зал.

Тапсырма:

  1. Деніміз сау мықты болып өсуі үшін немен шұғылданамыз?
  2. Спорт ойындарының қандай түрлері бар?
  3. Ұлттық ойындарды ата.

Бал: 1. Спортпен.

  1. Спорт ойындары: волейбол, футбол, баскетбол, қол добы, тенис.
  2. Ұлттық ойындары: ханталапай, қыз қуу, күрес, теңге алу, алтыбақан.

Тәр: Келесі балалар экранда не көріп тұрсыңдар? Бұл суретте не бейнеленген? Бұл қай ертегі? Сендер тағы қандай ертегілер білесіңдер?

Бал: Суретте Алдар көсе бейнеленген. Ертегілер: «Алдар көсе мен бай», «Маша мен аю», «Бауырсақ», «Қызыл телпек», «Үш аю», «Үш торай», «Үйшік», «Қанбақ шал», «Сиқырлы жүзік» т.б.

Тәр: Жарайсыңдар балалар сендер коп ертегі білесңдер екен.

Балалар, бүгін сендер оқу іс-әрекетіне жақсы қатыстыңдар, барлықтарың сұраққа жауап бердіңдер. Ендеше қоштасамыз.

Балдай тәтті баламыз,

Ақылдымыз, данамыз.

Қол бұлғап бәріміз,

Сау болыңыз айтамыз. До свидания! Good bai!

 

 

2 комментария

  1. ___123___Б?бекжайда не ?йрендік — sabaq.kz___123___ . InterpultStudio

  2. ___123___Б?бекжайда не ?йрендік — sabaq.kz___123___ . Interpult Studio

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *