Сабақ жоспары: Сандар және цифрлар

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Мектеп:

 

Екібастұз қаласы «Абай атындағы №28  жалпы орта білім беру мектебі»
Бөлім: Сандар және цифрлар
Пән:

 

Математика
Күні:

 

Мұғалімнің аты-жөні: Байбахина Мадина Кабиденкызы
Сынып: 1 « А »

 

Қатысқандар саны:24 Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы: Қаншағаартық? Қаншағакем?
Сабаққа негізделген оқу мақсатты:

 

1.5.1.2  сандарды салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдалана алады.
Сабақ мақсаты:

 

Сандарды салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдала алады.
Бағалау критерийлері: Сандарды салыстыру кезінде «артық», «кем», «тең» ұғымдарды

қолдана алады.

Тілдік мақсаттар: Терминология: Үш тілділік

Артық-больше-more, кем меньше-, тең-равно-equally

Сөз тіркесі: артық, кем, тең

Диалог:

Салыстыру дегенді қалай түсінесің?

Қандай таңба түрлерін білесің?

Құндылықтарды дарыту: Адамгершілік, бірлестік
Пәнаралық байланыстар: Сауат ашу, дүниетану
АКТ дағдылары: Интербелсенді тақта
Бастапқы оқу Біртаңбалысандардықосужәнеазайту
Сабақ барысы
Caбақтың жоспаpлaнғaн кезеңі Жоспарланған жаттығулар Ресурстар
Сабақтың басы

3 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 минут

 

 

 

 

 

(Ұ) Шаттық шеңбері: «Ыстық лебіз».

Шеңберге жиналып, бір-біріне жылы лебіз, тілек айту.

Топқа бөлу:  «Сиқырлы қорапша» әдісі:

Балалар қораптың ішінен таңбаларды таңдап алады. Сол арқылы топқа бөлінеді.

 

Қ.Б «Микрофон» әдісі арқылы таңбалар туралы білімдерін айтады.

(Т) 1 тапсырма «Кір жаю»  стратегиясы арқылы тапсырмалары бар карточкалар таратылады.

 

Дескриптор

Суреттегі заттарды санайды, ұғымдарды қолдана алады;

Суреттегі заттарды салыстырады.

Қ.Б: «Бағдаршам» әдісі

 

Әсем әуен

https://yandex.kz/video/search?text=%D3%A9%D0%BB%D0%B5%D2%A3%20%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D2%93%D0%B0%D1%82%20%D0%B4%D0%B0%D1%83%D1%8B%D1%81%D1%8B&path=wizard&noreask=1

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

 

 

 

9 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

Саралау әдісі

 

 

10 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Аяқталу рефлексиясы:

(Ө)  2 тапсырма: «Ойлан, жұптас, бөліс» стратегиясы жұптық жұмысқа негізделген

Жемістерді салыстыр, пішіндеріне көңіл бөл және қандай жемістер екенін ата.

Дескриптор:

-Жемістерді салыстыра алады.

-Тапқан сандарды салыстырады.

— Пішіндеріне көңіл бөледі.

— Жемістерді атайды.

Қ.Б «Блоб ағашы» әдісі.

Диaлог жəне қoлдау көрсeту тəсілі

Қандай таңбаларды білесің?

-Таңбаларды жаза аласың ба?

-Таңбалардың айырмашылығы неде ?

-Қандай пішіндерді білесің?

— Қандай жемістерді атай аласың?

Дескриптор:

— Таңбаларды біледі.

-Таңбаларды жаза алады.

— Таңбалардың айырмашылығын біледі.

— Әртүрлі пішіндерді біледі.

— Жемістерді атай алды.

Қ.Б« Бутерброд» әдісі.

 

(Т) 3 тапсырма «Сүйекше» әдісі

Бос торкөздерге сандарды жазып, осыған қарап есеп шығар.

Дескриптор:

Бос торкөздерге сандарды жазады

Сандарды салыстырады.

Осыған қарап есеп құрастырады.

 

ҚБ  «Жeлкeнді  кеме» әдiсі

Егep сaбақ ұнаған болса және тапсырманы барлығын жақсы opындaғaн бoлcaң, кемeнi жacыл түcкe бояп қой.

Егep сeн caбaқта бeлгiлі бір қиындықтарға тап бoлcaң, кемені capытүcкe бояп қой.

Егep caған caбaқ бapысында тaпcыpмaларды opындay қиын бoлып, мұғaлiмнiң көмегi кepeк болca, жeлкендi қызыл түскe бoя.

 

 

 

 

 

Оқушыларға «Білім шыңы» кері байланыс постері түсіндіріледі.  Стикерлер таратылады. Оқушылар өздері қалаған шың басына жабыстырады.

 

 

https://www.google.com/search?q=%D1%81%D0%B0%D0%BB%D1%8B%D1%81%D1%82%D1%8B%D1%80%D1%83&sxsrf=ACYBGNRqmxfsIOGX2pT8gi61vKesuvX8yg:1571022514715&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj2w7H34prlAhWl-yoKHcveAokQ_AUIEigB#imgrc=92MfV8ztdTZQ7M:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://yandex.kz/images/search?text=желкенді%20кеме%20әдісі&pos

 

 

 

Саралау

Диaлог жəне қoлдау көрсeту тəсілі

 

Бағалау

«Микрофон» «Бағдаршам»

«Желкен әдісі»

«Білім шыңы».

Дeнсаулық пeн қауiпсіздік сақтау шаралары
АКТ
Құндылықтар

АКТ мен жұмыс барысында қауіпсіздік ережелерін сақтау

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *