ҚМЖ. Екі өрнектің қосындысының кубы мен айырымының кубы формулалары

 Қысқаша көбейту формулалары

Мектеп:  ЖОББМГ №2

 

Күні: 28.01.20ж Мұғалімнің аты-жөні: Құрақ А.Н
Сынып: 7 «А» Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақ

тақырыбы

Екі өрнектің қосындысының кубы мен айырымының кубы формулалары
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына сілтеме)

7.2.1.17

қысқаша көбейту формулаларын:

біледі және қолданады;

Сабақтың мақсаты екі өрнектің қосындысының кубы мен айырымының кубы формулаларын өздігінен дәлелдеу білігін мен дағдыларын қалыптастыру, формулаларды дұрыс оқу білу және олардың компоненттерін атау.
Бағалау критерийлері Оқушылар мақсатқа жетті, егер:

— Қысқаша көбейту формулаларын біледі және қолдана алады;

— Қысқаша көбейту формулаларын есеп шығаруда қолдана алады;

Тілдік  мақсаттар — Оқушылар:

—  қысқаша көбейту формулаларын ауызша тұжырымдай біледі;

—  ауызша тұжырымдалған қысқаша көбейту формулаларын жаза біледі;

Лексика және терминология

— қысқаша көбейту формулары;

— екі өрнектің квадраттарының айырмасы;

— екі өрнектің қосындысының квадраты;

— екі өрнектің айырмасының квадраты;

— екі өрнектің қосындысының кубы;

— екі өрнектің айырмасының кубы;

— екі еселенген көбейтінді;

— топтау тәсілі;

Құндылықтарды

дарыту

Құндылықтар:

Оқушылар өз сыныптастарымен диалогқа, әсіресе жұппен жұмыс істегенде қатысуы керек, сол сияқты сыныппен талқылауға коммуникативтік дағдыларын дамытып, қатысуы керек.

Оқушыларға  есептерді шығару үшін шығармашыл болу керек, талап қоя білуі, топпен жұмыста қолдау көрсете алуы керек.

Жұппен жұмыста оқушылар әріптесіне қарап, идеяларымен бөлісіп және талқылауға қатысып, жауапты болуға үйренеді.

— Ашықтық:  оқушы мен мұғалімнің әрбір мәселеде өз көзқарастарын білдіріп отыруы;

— Құрмет: әр түрлі пікірлерді қабылдай алу, бір-бірінің пікірлері мен ерекшеліктерін құрметтеу, қабылдау.

Бастапқы білім Бірмүшелер және көпмүшелермен амалдар орындай алу.
Сабақ барысы
Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекеттер Ресурстар
  Ұйымдастыру .

Оқушылармен сәлемдесіп, түгендеп, зейінін жинақтап, сабаққа ынтасын аудару

 
Сабақтың басы

4 мин

 

 

Өткен тақырыпты қайталау. Үй жұмысын тексеру

4 топқа бөлу. Фигуралар тарату арқылы.

1-топ: Квадрат, 2-топ: Көпмүше,3топ:Дәреже:4-Өрнек топтарына бөлінеді.

1. «Ой қозғау» (ауызша)

Қандай қысқаша көбейту формуласын білесіңдер?

Екі өрнектің квадратының
айырымы?

Екі өрнектің қосындысының  және айырымының квадраты?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Практикалық жұмыс.

(2 мин)

 

 

 

 

Жаңа сабақ

( 2 мин)

 

 

Оқулықпен жұмыс (7 мин)

 

Сабақ барысы:

(12 мин)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулықпен жұмыс (4 мин)

Кубик тастау

 (3 мин)

Ауызша есеп:

Жаңа тақырып түсіндіріледі:

екі өрнектің қосындысының кубы мен айырымының кубы формулалары;

Оқулықпен жұмыс: № 33.1, әр топ екі екіден шығарады тақтаға

Сен мұғалімсің! Қатені түзеу керек.

Кестені толтыр!

1 өрнек 2

өрнек

Екі өрнектің қосындысының кубын жазу
1 в
у
3
t 5
3 у

Оқулықпен жұмыс: № 33.5

Кубик тастау

 

   

Презентация

Слайд

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рефлексия.

3 мин

 

Оқушыларға сұрақ қою арқылы:

Сабақ ұнады, бәрін түсіндім: жасыл ағашқа стикер жапсыру

Сабақ жасы өтті, түсініп келе жатырмын: орташа ағашқа

Сабақ ұнамады, тақырыпқа түсінбедім: қураған ағашқа стикер жапсыру

 
Үй жұмысы Есеп № 33.8  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бағалау парағы

Оқушының аты: Топтың аты: Қорытынды
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    

 

Бағалау парағы

Оқушының аты: Топтың аты: Қорытынды
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    

 

Бағалау парағы

Оқушының аты: Топтың аты: Қорытынды
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    

 

 

 

 

 

 

Бағалау парағы

Оқушының аты: Топтың аты: Қорытынды
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *