|
Күні:05.12.16ж
Сынып: 1
|
Қатысқандар саны: 14
Қатыспағандар саны:-
|
| Сабақтың тақырыбы |
4-бөлім: Бізді қоршаған әлем
Мен және табиғат. Е дыбысы мен әрпі.
|
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту
1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту
1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту
|
| Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.
Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.
|
| Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
|
| Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
| Пәнаралық байланыс |
Өнер, ана тілі сабағы |
| АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба , таныстырылым. |
| Тілдік құзыреттілік |
Мен және табиғат. Е дыбысы мен әрпі. |
| Сабақ барысы |
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
5 минут
|
Көңілді шеңбер
Музыка әуенімен билеу.
Табиғат сөзіне түсінік алу.
Тірі табиғат деген өсімдіктер: гүл, шөптер, талдар, құстар, балықтар.
Жансыз табиғат: тау-тас, су, күн, топырақ, ауа.
Балалар бізге табиғаттың пайдасы өте зор.
Табиғатты қорғау керек.
Ағаштарды сындырмау керек, құстарға ұя жасап, жем шашу керек.
Аулаға гүлдер ексе , маңайымыз әсемдене түседі.
Осы табиғатты дұрыс пайдалану керек.
Топтарға жыл мезгілдерінің қиындыларын үлестіру.
Әр топ 2-3 сөйлеммен мәлімет береді.
|
Шаттық шебері
Кеспе әріптер
Сурет қиындылары
|
|
Сабақтың ортасы
8 минут
|
№1 Тыңдалым.
-Мен атам мен әжеме кім боламын?
Суреттердің алғашқы әріптерінен жауабын табамыз.
Ребус НЕМЕРЕ
№2 Оқылым.
Е әрпімен дыбысымен танысу
Е дауысты дыбыс.
Ауада жазу.
№3 Жазылым
|
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
Сурет
Дәптермен жұмыс
|
|
Сергіту сәті
1 минут
|
Видео ролик
Құстардың дауысы
|
Сергіту сәтіне арналған әуен |
|
Қызықты тапсырма
8 минут
Аяқталуы
16 минут
|
1.« Адасқан әріптер» ойыны
1-топ ЕМЕН
2-топ ЕШКІ
3-топ ЕТІК
4-топ ЕЛІК
2.Әр оқушыға тапсырма
3.Сөздерден сөйлем құрау.
№4 Сұрақтың жауабын суреттің көмегімен болжа.Жұппен жұмыс.
|
Ақ қағазға шыққан сөзді желімдеу.
Суреттегі заттың атын жазады.Дауыстыдауыссыз екенін ажыратады.
|
|
Сабақтың соңы
2 минут
|
Рефлексия «Жетістік баспалдағы»
Оқушылар бұл сабақта оқушылар шығармашылықпен жұмыста топтық жұмыстың пайдасын түсінді деп ойлаймын.
|
Жетістік баспалдағы, стикер
|
| Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)
|
|
Қолдау көрсету.
Қабілеті жоғары оқушылар адасқан сөздермен сөйлем құрастырады.
|
Жетістік баспалдағы арқылы өздерін бағалайды.
|
Өнер, ана тілі сабағы
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|
|
|
|
|