зімді сабақ жоспары
| Тақырыбы: | Әлеуметтік инфрақұрылым салалары | |||||
| Күні: 07. 02.2017 | Мұғалімнің есімі: Нүсіпжанова Мариямкүл Дастарбекқызы | |||||
| СЫНЫП: 9 | Қатысқандар саны: 16 | Қатыспағандар саны:0 | ||||
| Сабақ негізделген оқу мақсаты |
Әлеуметтік инфрақұрылым туралы түсінік беру.
Рекреакциялық аудандардың қажеттілігін анықтау. |
|||||
| Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Әлеуметтік инфрақұрылым туралы түсінеді. Инфрақұрылым салаларын анықтайды. Рекреакциялық аудандардың қажеттілігін біледі.
|
|||||
| Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыптан оқып үйренгендерін қортындылай алады. | ||||||
| Кейбір оқушылар: Рекреакциялық аудандар туралы біледі. | ||||||
| Тілдік мақсат |
Оқушылар
Халыққа тұрмыстық қызмет көрсету салаларын анықтайды. Рекреакциялық аудандар туралы біле отырып, мағлұматтармен ой бөлісу. |
|||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
«Рекреакция», «рекреакциялық ресурстар», «рекреакциялық шаруашылық», «рекреакциялық аудан» |
||||||
| Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: | ||||||
| Талқылауға арналған тармақатар: Тұрмыстық қызмет көрсету. Халықтың демалысын ұйымдастыру. Білім жүйесі.Денсаулық сақтау. | ||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:
Оқу материалында қамтылған жаңа мәліметтерді жазу: Инфрақұрылым дегеніміз ……………………….. Рекреакция ……………………. …………………… дегенді білдіреді. Рекреакциялық ауданға жатады …………. себебі, ………. |
||||||
| Алдыңғы оқу | Көліктің түрлері және елдің көліктік транзиттік әлеуеті. | |||||
| Жоспар | ||||||
| Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелер жазыңыз) | Бағалау |
Ресурстар
|
|||
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті |
Оқушының
іс-әрекеті |
|||||
|
Сабақтың басталуы
3 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Амандасу, оқушылардың назарын сабаққа аудару Психологлиялық ахуал: «Айна» әдісі арқылы «мен қандаймын?» деген сұраққа жауап беру.
Топқа бөлу: түрлі-түсті қағаздар арқылы 3 топқа бөлу
|
Оқушылар айнаға қарап мен қандаймын деген сұраққа жауап бере отырып
ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады Оқушылар түрлі түсті қағаздар арқылы топқа бөлінеді. |
Бақылау
|
Қима қағаздар,
|
||
|
5 минут
Тақырыбын ашу 1 минут
|
Өткен тақырыпқа шолу: «кезбе тілші» әдісі
«Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды |
Оқушылар үйге берілген тапсырмада тілші қойған сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар интербелсенді тақтадан суреттерді көре отыра сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашады.
|
Бақылау
Мадақтама сөздері арқылы ынталандыру |
Қосымша слайд 1,2
|
||
|
Сабақтың ортасы
15 минут |
«Қара, оқып шық» – әдісімен топтық тапсырма ретінде мәтінмен танысу беріледі. |
Оқушылар мәтінді оқып шығады, |
||||
|
1 минут
15 минут |
«Ой тастау» электронды оқулықтан мәтінді тыңдайды. Содан соң
Оқушылар оқығандары бойынша топтастыру орындайды
Әр топқа «мазмұнды сызба» әдісі бойынша құрастыруға тапсырма беріледі 1-топ: Сауда тобы.
2-топ: Денсаулық Демалыс тобы.
3-топ: Білім беру тобы
«Мазмұнды сызба» стратегиясы бойынша жоба қорғау
|
электронды оқулықтан тыңдайды
Флипчартта «Мозайка әдісі» арқылы Топтастыру тапсырмасын орындайды
Оқушылар берілген тапсырма бойынша «мазмұнды сызба», толтырып қорғайды. |
«екі жұлдыз, тілек» әдісі арқылы
Критериалды бағалау |
9-сынып электронды оқулық
Оқулық
Флипчарт
|
||
| 7 минут |
Тестік тапсырмасы ( дербес жұмыс)
|
Оқушылар отырып берілген тапсырмамен жұмыс жасайды. | Бірін –бірі бағалау |
Таратпа материалдар
Қосымша слайд 3
|
||
|
Сабақтың аяқталуы
6 минут |
Түртіп алу әдісі:
Дәптермен жұмыс жүргізіледі. |
Оқушылар берілген тапсырма бойынша берілген мәтіннен термин сөздерді тауып жазады.
|
Қосымша слайд 4 | |||
|
Кері байланыс
3 минут
|
«СМС» әдісі
|
|||||

Топтық бағалау
Топтық бағалау парағы 0-3 балдық жүйемен бағаланады
Топтың аты——————– Бағалаушы———————–
| № | Топтардың жұмыс барысындағы ынтымақтастығы | Постермен жұмыс |
Тапсырмаларды
орындауы |
Сабаққа белсенділігі | Қорытынды баға |
| І топ |
|
||||
| ІІ топ |
|
||||
| ІІІ топ |




