Соңғы

Қазақ тіліндегі түбір және туынды сөздер (Презентация)

Алматы облысы Алматы қаласы, Алмалы ауданы № 67 Жалпы орта білім беретін мектебі Бегалиева Куралай Дустбергеновна Сабақтың тақырыбы: Қазақ тіліндегі түбір және туынды сөздер Сабақтың мақсаты: а) Білімділік: Сөз құрамы туралы алған білімдерін кеңейтіп, түбір және туынды сөздер туралы білімдерін  қалыптастыру. ә) Дамытушылық:  Жаттығу жұмыстары мен тапсырмалар арқылы оқушылардың танымдық, шығармашылық қабілетін, ой белсенділігін арттырып, тілін дамыту.

Толығырақ »

Оқытудағы жаңа технологияны енгізудегі бастауыш сынып мұғалімнің орны

Есимова  Ултуар Темірғалиқызы Жоғары санат бастауыш сынып мұғалімі С.Сейфуллин атындағы орта мектеп Алматы облысы.Ескелді ауданы.Бақтыбай ауылы. Тақырыбы: Оқытудағы жаңа технологияны  енгізудегі  бастауыш сынып мұғалімнің орны Бүгінде ұлттық болмысымыз бен мәдениетіміздің,тіліміз бен дініміздің де қайнар көзі  –мектеп-алтын бесік.Алтын бесіктің елдің елдігін,халықтың халықтығын өлшейтін екі өлшемі бар.Біріншісі-ұстаз ұлағаты,мұғалім мәртебесі,екіншісі –ұрпақ тәрбиелеу,шәкіртті шыңдау.Президентіміздің мектеп тағдырына алаңдаушылық білдіруі жасампаз еліміздің ертеңіне деген жанашырлығы деп ...

Толығырақ »

Жырым саған арналады, Елбасы!

Тақырыбы: « Жырым саған арналады, Елбасы!» Мақсаты: Елбасытуралытолықмағлұмат беру. Балалардыңөзеліне, туғанжерінедегенсүйіспеншілік, сезімдерінарттыру. Отанынсүюгетәрбиелеу, еліміздіңтарихытуралытүсінік беру. Көрнекілігі: Елбасы Н. Назарбаевтыңсуреті, рәміздер, интерактивтітақта, суреттер. Әдіс — тәсілдер: Түсіндіру, сұрақ — жауап. Барысы: Ұйымдастыру. 1.Сұрақ-жауап: — Бізқайелдетұрамыз? — ҚазақстанРеспубликасындатұрамыз. — ҚазақстанныңЕлордасықайқала? — Елордамыз – Астана. — Елбасымызкім? — ЕлбасымызНұрсұлтанӘбішұлы Назарбаев. — БізҚазақстанРеспубликасыныңрәміздерінбілемізбе? — Әнұран, Ту, Елтаңба. 2.Мұғалімнің сөзі: Нұрсұлтан Назарбаев 1940 жылы 6 ...

Толығырақ »

Сұраулы сөйлем

 Кабдулова Гаухар Рамазановна Сабақтың тақырыбы:Сұраулы сөйлем Сабақтың мақсасаты:Сұраулы сөйлем туралы ұығым қалыптастыруға мүмкіндік жасау;өз бетімен жұмыс жасау арқылы оқушылардың теориялық ойлауын,сөйлеу тілін дамыту,сұраулық мағынаны білдіретін алғашқы түсініктерін қалыптастыру;сұраулы сөйлемді тиісті дауыс ырғағымен оқуға жаттығу;ұйымшылдыққа , достыққа адамгершілікке тәрбиелеу. Сабақтың әдіс тәсілдері:Сұрақ –жауап, талдау, жинақтау,топтау, бағалау, дәлелдеу. Сабақтың түрі:дәстүрлі сабақ Көрнекіліктер:оқулық, дәптер ,сөзжұмбақ,жеке суреттер, тірек –сызба,ойын құралдары. Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі. ...

Толығырақ »