БҚО Бөрлі ауданы КММ « Григорьев мектеп-балабақша кешені» Бастауыш сынып мұғалімі Умбеталиева Турсынай Рахметоллақызы Сабақтың тақырыбы: Міржақып Дулатов «Қыс» Смарт мақсаты : Автормен таныстыру арқылы, мәтіннің мазмұны мен идеясын ашу. Күтілетін нәтиже: Автормен танысады, мәтін мазмұнын түсінеді, негізгі идеясын ашады. Көрнекілігі: Тақырыпқа байланысты сюжетті суреттер, автордың портреті, сызбалар, аяз дыбысы. Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсілдер: «Қарлы кесек», сұрақ-жауап, диалогтік әдіс, ...
Толығырақ »Tag Archives: Міржақып Дулатов
1937-1938 жаппай жазалау шаралары. Қазақстан аумағындағы «еңбекпен түзеу» лагерьлері
Тақырыбы: 1937-1938 жаппай жазалау шаралары. Қазақстан аумағындағы «еңбекпен түзеу» лагерьлері Сабақтың мақсаты: Білімділік: Сталинизмнің орнығуы, жазалау шаралары. Халық қасіреті. Қазақстан – лагерьлер өлкесі. Кеңес Одағы кезіндегі Қазақстанда салынған еңбекпен түзеу лагерьлерінің тарихына шолу жасау. Дамытушылық: оқушылардың шығармашылықпен іздену арқылы олардың философиялық ойлау қабілетін жетілдіру, өз ойларын жеткізудегі сөйлеу мәдениетін қалыптастыру. Тәрбиелік: оқушылардың отаншылдық сезімін арттыра отырып, қиындыққа төзе біліп, болашаққа ...
Толығырақ »Абай Құнанбаевтың өмірі мен шығармашылық жолы
Тақырыбы: Абай Құнанбаевтың өмірі мен шығармашылық жолы Мақсаты: а)оқушыларға А. Құнанбайұлының өмірі мен шығармаларының қыр – сырын меңгертіп, тереңдей бойлату, теориялық негіздерді меңгерту. ә) қорытынды ой түю, есте сақтау қабілетін, оқу дағдысын қалыптастыру жүйелі, шешен сөйлеуге дағдыландыру . б) Туған жерін қадірлеу, халқына қызмет ету, ел тірлігі , ел бірлігі , ұрпақ келешегі , адам жанының рухани тазалығы жайлы ойларын жүйелей отырып , адамгершілік пен адамдық қасиетке тәрбиелеу ,кәсіптік бағдар беру . Сабақтың типі: аралас сабақ Сабақтың әдісі: Түсіндірмелі оқыту әдісі, сұрақ – жауап әдісі, топқа бөлу Көрнекілік: Әдебиет электронды оқулық, «Activstudio» интерактивті тақтасы,суреті , кестелер , сызбалар . Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі. 1. Шаттық шеңбері 2. Топқа бөлу 3. Үй тапсырмасын сұрау. Екі ...
Толығырақ »